Visual

Het belang van stages

Blokstages, bliksemstages en LOB-lessen: u hoort het vast allemaal voorbijkomen, maar wat houdt het nou in?

Bij Vso Leystede werken we vanuit de kernwaarde ‘maximale zelfstandigheid’. Na vier jaar zijn onze leerlingen voldoende toegerust om een mbo-opleiding in te stromen. Stages spelen daarbij een grote rol.

LOB-lessen

We beginnen al in vmbo 1 en 2. Daar volgen de leerlingen een aantal keer per jaar LOB-lessen. Dat staat voor loopbaanoriëntatie en -begeleiding. De praktijkdocenten van het Beroepscollege geven die lessen over verschillende onderwerpen. Op de foto’s ziet u een LOB-les over PIE (produceren, installeren en energie).

Stage

Bliksemstage

De leerlingen doen ook bliksemstages bij allerlei organisaties en bedrijven. Dit helpt ook bij het maken van een bewuste profielkeuze aan het eind van vmbo 2. Op de foto ziet u de leerlingen op de landingsbaan van de traumahelikopter bij het LUMC.

Stage

Blokstage

In vmbo 3 hebben leerlingen de profielkeuze al gemaakt. Om het werkveld te verkennen en de theorie in praktijk te brengen, organiseren we een blokstage van twee weken. Leerlingen nemen een kijkje achter de schermen van een bedrijf of instelling. Leerlingen maken beter kennis met het beroep en leren of het echt bij hun ambities en capaciteiten past. Dit schooljaar vinden de stages plaats van 19 t/m 30 januari 2026.