Visual

Hutspot en zingen met Leidens Ontzet

Het is weer zover! De sleutelstad maakt zich langzaam op voor het grote feest op 3 oktober. Leidens Ontzet valt dit jaar op een zaterdag. Daarom vieren onze Leidse scholen deze mooie traditie alvast eerder op hun eigen manier op school.

Met Leidens Ontzet herdenken we ieder jaar op 3 oktober het einde van de Spaanse belegering in 1574. De stad was maandenlang belegerd en de inwoners hadden grote honger. In de nacht van 2 op 3 oktober vertrokken de Spanjaarden.

Volgens het bekende verhaal ging de Leidse weesjongen Cornelis Joppenszoon op onderzoek uit. Bij de Lammenschans ontdekte hij dat het Spaanse legerkamp verlaten was. Hij vond er een kookpot met eten en nam die mee naar Leiden. In de pot zat een mengsel van onder andere wortelen, uien en pastinaak: de voorloper van de hutspot die we nu kennen.

Smullen maar

Sindsdien is hutspot onlosmakelijk verbonden met Leidens Ontzet. De Leidse Resonans-scholen houden deze mooie traditie graag in ere. Dat doen Mytylschool De Thermiek en de Korte Vlietschool beide op vrijdag 2 oktober met de hele school. Vso Leystede geniet donderdag 1 oktober van de hutspot maaltijd. Uiteraard houden de scholen rekening met leerlingen die halal of vegetarisch eten.

Eet smakelijk en een fijne 3 oktober!